Вадим Онуфрійчук: “Наша мета – уникнення бюрократизму та будь-яких зволікань у наданні допомоги учасникам АТО та членам їх сімей”.

Друкe-mail

Вадим Онуфрійчук: “Наша мета – уникнення бюрократизму та будь-яких зволікань у наданні допомоги учасникам АТО та членам їх сімей”.

Сьогодні під головуванням т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука відбулася розширена апаратна нарада за участю керівників структурних підрозділів Деснянської райдержадміністрації та комунальних підприємств району. Одне з питань, яке було винесено на порядок денний апаратної наради, стосувалося стану соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Начальник районного управління праці та соціального захисту населення Анастасія Філоненко ознайомила присутніх з інформацією щодо надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, яка проводиться у Деснянському районі. Так з початком АТО на території Донецької та Луганської областей районним управлінням праці та соціального захисту населення особлива увага приділяється сім’ям загиблих учасників АТО.

Зокрема, всім членам родин встановлено статус та видано посвідчення “Член сім’ї загиблого”, встановлено знижку на сплату за житлово-комунальні послуги (50% від їх вартості), видано талони на проїзд у транспорті міжміського сполучення (знижка – 50%), видано “Картку киянина”. Також сім’ям запропоновано послуги психолога, виплачено одноразову грошову допомогу на поховання, надано гуманітарну та матеріальну допомогу, за рахунок програми “Турбота. Назустріч киянам” компенсовано витрати на лікування, відшкодовано кошти на складне протезування.

– Під постійною опікою соціальних служб району перебувають і діти, батьки яких загинули під час АТО. Вони беруть участь у культурно-розважальних заходах, відвідують спортивно-оздоровчі заклади, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах, отримують подарунки від благодійних громадських організацій, – зазначила Анастасія Філоненко.

Також з 1 січня 2015 року особи визначеної категорії, що проживають та зареєстровані у встановленому порядку в місті Києві, звільнятимуться від сплати за житлово-комунальні послуги. Відкритим залишається питання надання учасникам АТО земельних ділянок.

Про діяльність робочої групи із забезпечення заходів щодо покращення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, яку створено при Деснянській райдержадміністрації, доповів керівник апарату Сергій Карман. Він відзначив, що робочою групою вивчається матеріальний стан, стан житлового забезпечення, працевлаштування, доступ до освіти, медичного забезпечення учасників АТО та членів їх сімей.

Так, за ініціативи робочої групи, встановлено особливий порядок розгляду звернень, які надходять від учасників АТО та членів сімей. Всі звернення знаходяться на особистому контролі т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука до повного їх виконання. Також при Деснянській райдержадміністрації створено базу даних, до якої увійшли учасники АТО та офіційно мобілізовані військовослужбовці-мешканці Деснянського району, які потребують допомоги.

– Мета робочої групи – уникнення бюрократизму та будь-яких зволікань у наданні допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, створення комфортних соціально-побутових умов їх проживання, вирішення питань житлового забезпечення, працевлаштування та навчання. Також забезпечено конфіденційність створеної бази даних, – зазначив т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук.

В ході обговорення питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадимом Онуфрійчуком були дані доручення відповідним структурним підрозділам щодо забезпечення оперативного вирішення питань з надання допомоги та інших заходів, необхідних для задоволення соціально-побутових потреб деснянців-учасників АТО, а також членів їх сімей, та надання допомоги учасникам бойових дій у складі добровольчих формувань територіальної оборони.

Під час засідання учасники розширеної апаратної наради обговорили заходи з реалізації Закону України від 16 жовтня 2014 року “Про очищення влади”.

100_0648

100_0654