У Деснянській райдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи із забезпечення заходів щодо покращення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.

Друкe-mail

У Деснянській райдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи із забезпечення заходів щодо покращення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.

Відбулося чергове засідання робочої групи із забезпечення заходів щодо покращення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, яку було створено за дорученням т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука при Деснянській РДА у вересні 2014-го року.

– За цей час нами проведено 12 засідань із надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. Встановлено особливий порядок розгляду звернень, які надходять від учасників АТО та членів сімей. Всього за цей період розглянуто 107 таких звернень. Всі вони знаходяться на особистому контролі т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука до повного їх виконання. Також при Деснянській райдержадміністрації створено конфіденційну базу даних щодо учасників АТО та офіційно мобілізованих військовослужбовців-мешканців Деснянського району, які потребують допомоги, – говорить керівник апарату Деснянської райдержадміністрації Сергій Карман.

Так відділом обліку та розподілу житлової площі Деснянської райдержадміністрації надано роз’яснення щодо зарахування на квартирний облік, внесення змін до справи квартирного обліку та включення до пільгової категорії 157 громадянам, перевірено списки перебування на квартирному обліку 308 громадян-учасників АТО або членів їх сімей, проінформовано 112 громадян щодо можливості бути включеними до пільгової категорії, на квартирному обліку поновлено 7 родин.

Районним управлінням охорони здоров’я охоплено патронатом 70 відсотків сімей учасників АТО, проведено 97 профілактичних оглядів, надано 64 консультації вузьких спеціалістів учасникам АТО та членам їх сімей, заплановане стовідсоткове проведення диспансерних оглядів у 2015 році.

Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянського району надано допомогу членам сімей п’яти загиблих військовослужбовців. Так всім членам родин загиблих учасників АТО, відповідно до чинного законодавства України, визначено першочергові потреби кожної сім’ї та надана благодійна матеріальна допомога у розмірі від 5 до 8 тисяч грн.; встановлено статус та видано посвідчення “Член сім’ї загиблого”; нараховано знижку на сплату за житлово-комунальні послуги у розмірі 50 відсотків від їх вартості; видано талони на проїзд у транспорті міжміського сполучення (знижка 50 відсотків); оформлено та видано “Картку киянина”; надано послуги психолога Деснянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; забезпечено соціальний супровід щодо оформлення документів для виплати одноразової грошової допомоги на поховання, яку вже виплачено майже всім родинам; надано гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів та засобів гігієни; діти, батьки яких загинули під час участі в АТО, перебувають під постійною опікою соціальних служб району.

На виконання доручень, передбачених рішенням Київської міської ради від 9 жовтня 2014 року, всім учасникам АТО (в тому числі пораненим), а також членам їх сімей надано роз’яснення щодо порядку надання різних видів допомог за рахунок коштів Київської міської програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки киянам-учасникам бойових дій АТО – матеріальної допомоги у розмірі до 2 тис. 500 грн.; компенсації витрат, пов’язаних із дороговартісним лікуванням; допомоги на поховання у розмірі до 2 тис. 500 грн.; відшкодування коштів на складне протезування. Також членам сімей поранених бійців 12 БТО “Київ” надана матеріальна благодійна допомога у розмірі 5 тис. грн.

Під постійною опікою соціальних служб району перебувають і діти, батьки яких загинули під час АТО. Діти беруть участь у культурно-розважальних заходах, відвідують спортивно-оздоровчі заклади, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах, отримують подарунки від благодійних громадських організацій.

Так Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Деснянської райдержадміністрації надано 15 безкоштовних абонементів на відвідування дітьми спортивних секцій та клубів; проведено екскурсію для 23 дітей на базу ФК “Динамо” Київ. Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано відвідування театралізованих вистав у театрі “Тисячоліття” 36 дітьми; проведено новорічний захід з врученням подарунків для 60 дітей; організовано відпочинок 130 дітей у “Скай парку”; перегляд вистави “Кицін дім” 6 дітьми; безкоштовне навчання у закладах культури 7 дітей; про мережу існуючих закладів культури поінформовано 37 дітей. 

Також посилену допомогу учасникам АТО та членам їх сімей надають районна організація Товариства Червоного Хреста, Деснянське районне формування із охорони громадського порядку та державного кордону, волонтери, учнівські та педагогічні колективи загальноосвітніх закладів району.

Під час засідання робочої групи було напрацьовано ряд доручень. Так відповідним структурним підрозділам Деснянської райдержадміністрації необхідно підготувати та надати пропозиції з удосконалення та функціонування бази даних учасників АТО та членів їх сімей, активізувати роз’яснювальну роботу щодо заходів з покращення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, посилити допомогу у працевлаштуванні учасників АТО та членів їх сімей.

– Сьогодні робочою групою, структурними підрозділами Деснянської райдержадміністрації, районними управліннями та соціальними службами охоплено 778 учасників АТО та членів їх сімей. Завдання районної влади – уникнення будь-яких зволікань та бюрократизму у створенні комфортних соціально-побутових умов їх проживання, вирішення питань житлового забезпечення, працевлаштування, охорони здоров’я, навчання, надання матеріальної допомоги, – говорить т.в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук.