Людина – не товар!

Друкe-mail

Людина – не товар!

Увага, деснянці!

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.

За даними ЮНІСЕФ понад 1,2 млн дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми. Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ).

Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України закликає до співпраці щодо виявлення факту торгівлі людьми, а також наголошує на необхідності бути обачними та розуміти, що примарні пропозиції – це ризик для вашого життя, здоров’я та особистої свободи.

Якщо Ваші права на вільне пересування обмежують, негайно звертайтеся за допомогою.

За кордоном. Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

-        посольств/консульських установ України за кордоном;

-        державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і, зокрема, постраждалим від торгівлі людьми;

-        місцевих правоохоронних органів;

-        організацій української діаспори;

-        інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В Україні. В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема, соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатися до Деснянської райдержадміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Корисні телефони:

Гаряча лінія МВС України для громадян України, які опинились в надзвичайних ситуаціях (тел: 238-16-57).

Інформація для людей, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, телефони Департаменту боротьби з торгівлею людьми МВС України тел: 374 37 79 (пн-сб з 9:00 до 18:00) або Департаменту ґендерної політики, протидії торгівлі людьми та захисту прав депортованих Мінсоцполітики України тел: 278 65 87 (пн-пт з 9:00 до 18:00).

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу тел: 254-98-36 (цілодобово).

Не будьте байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми не мовчіть про це!