Ірина Алєксєєнко: «Комісія з питань захисту прав дитини Деснянської РДА – форпост щасливого майбутнього маленьких деснянців»

Друкe-mail

Ірина Алєксєєнко: «Комісія з питань захисту прав дитини Деснянської РДА – форпост щасливого майбутнього маленьких деснянців»

В.о. голови Деснянської райдержадміністрації Ірини Алєксєєнко вкотре зібрала комісію з питань захисту прав дитини, щоб допомогти реалізувати право дітей на гідне життя, охорону здоров’я, освіту, соціальних захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Комісія з питань захисту прав дитини – консультативно-дорадчий орган до складу якого, на громадських засадах, входять керівники структурних підрозділів Деснянської РДА, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заступники керівників територіальних органів МВС та Мін’юсту. Організаційне забезпечення діяльності комісії здійснює Служба у справах дітей Деснянської РДА.

Засідання комісії проводяться двічі на місяць або частіше, у разі необхідності. На них запрошуються представники підприємств, установ, громадських організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні долі конкретної дитини.

Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

-     розглядає та подає пропозиції до індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

-        розглядає питання, у тому числі, спірні, які потребують колегіального вирішення:

-        реєстрація народження дитини, батьки якої невідомі;

-        надання дозволу бабусі, дідусю, іншим родичам дитини забрати її з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки дитини;

-        позбавлення та поновлення батьківських прав;

-        вирішення спорів між батьками щодо визначення або зміни прізвища та імені дитини;

-        вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

-        участь одного з батьків у вихованні дитини;

-        побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав;

-        визначення форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

-        встановлення і припинення опіки, піклування;

-        утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків;

-        збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

-        розгляд звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов'язків з виховання або зловживання ними своїми правами.

Плідна робота на благо юних деснянців дає свої результати. Відтак, протягом 2016 року було проведено 23-и засідання комісії на яких розглянули 745-ть питань, у 2017 році вже проведено 9-ть засідань під час яких розглянули 357-м питань. Ірина Миколаївна тримає руку на пульсі подій, особисто та у телефонному режимі спілкується з батьками і неповнолітніми.

«Добробут і моральний комфорт сімей – запорука успішної держави. Цим правилом керується і районна влада, яка реалізує право дітей на гідне життя у найбільшому районі України, за кількістю населення. Комісія з питань захисту прав дитини Деснянської РДА – форпост щасливого майбутнього маленьких деснянців», – зазначила в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Ірина Алєксєєнко.

ФОТОЗВІТ