Віктор Крохмалюк: «Нова артезіанська свердловина глибиною 277 метрів забезпечує високу якість питної води»

Друкe-mail

Віктор Крохмалюк: «Нова артезіанська свердловина глибиною 277 метрів забезпечує високу якість питної води»

Сьогодні у Деснянському районі по вулиці Драйзера, 32 відкрито відремонтований бювет, де зусиллями СВКП «Київводфонд» збудували нову артезіанську свердловину. Декілька років тому бюветний комплекс було закрито через невідповідність якості води державним санітарним нормам.

Першими спробували воду з артезіанського бювету заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Віктор Крохмалюк, депутат Київради Віктор Грушко, генеральний директор спеціалізованого водогосподарського підприємства «Київводфонд», директор КП «Дирекція» Деснянського району Ірина Бойко, мешканці району, які стали свідками відкриття бювету.

Нова свердловина має глибину 277 м. Це юрський водоносний горизонт, вода в якому відповідає Державним санітарним правилам і нормам та не потребує доочищення, тому є повністю натуральною.

«Кожний збудований чи відремонтований бювет дає можливість киянам безкоштовно використовувати «живу» артезіанську воду для пиття та приготування їжі. Це вода, якість якої постійно контролюється. Так, наприклад, у 2015-му році ми виявили, що вода в бюветі на Драйзера не відповідала санітарним нормам. І вже у 2016-му році розпочалося проектування нової артезіанської свердловини», – наголосив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Загалом цього року в столиці планують збудувати чотири нові свердловини та здійснити капремонт 21 бюветного комплексу.

«Довго чекали на цю подію. Після закриття бювету доводилося їздити за водою на Данькевича. Це дуже далеко і було непросто. Якраз закінчилася вода, так що прийду вже сюди. Щойно спробувала на смак – смачна, чиста, як сльоза», – ділиться радістю мешканка житлового будинку, що знаходиться поруч із бюветом, Ольга Іванівна Ярмола.

Сьогодні на балансі «Київводфонду» перебуває 190 бюветних комплексів столиці. До 2020 року міська влада планує відремонтувати та відновити роботу всіх бюветів, адже є близько 30, що не працюють із різних причин.

Протягом останніх двох років виконано капітальний ремонт 76 бюветних комплексів, збудовано 11 нових артезіанських свердловин.

«Це один з кращих бюветних комплексів, які сьогодні існують на території Деснянського району. Встановлення свердловини юрського водоносного горизонту, який є найглибшим і забезпечує ізоляцію води від шару щільних глин та піщаників, дало можливість отримати прозору, без запаху, присмаку питну природну воду», – зазначив в. о. голови Деснянської райдержадміністрації Віктор Крохмалюк.

Довідково:

Усі бюветні комплекси збудовані в період із 1998 до 2003 року. Більша частина бюветів живиться від індивідуальних артезіанських свердловин малої потужності, що збудовані безпосередньо під кожен бюветний комплекс.

Орієнтовно 30 % бюветних комплексів живилися від артезіанських свердловин, що перебували на балансі інших підприємств та ПрАТ «АК «Київводоканал». У подальшому підприємства припинили водопостачання до бюветних комплексів із різних причин, зокрема через зміну схеми водопостачання. Таких непрацюючих бюветів на початок 2015 року було 35.

Київською міською державною адміністрацією розроблено програму енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016-2020 роки, в рамках якої заплановано відновити водопостачання до всіх бюветів починаючи з 2016 до 2020 року, а також організувати системне обслуговування бюветів столиці.

ФОТОЗВІТ