Зоя Ярмоленко: «За допомогою служби зайнятості в минулому році знайшли роботу 1 тисяча 273 безробітних»

Друкe-mail

Зоя Ярмоленко: «За допомогою служби зайнятості в минулому році знайшли роботу 1 тисяча 273 безробітних»

Робота Деснянської районної філії Київського міського центру зайнятості щодо організації зайнятості населення району здійснюється на основі пріоритетності інтересів і потреб клієнтів служби зайнятості, підвищення ефективності та якості надання соціальних послуг безробітним та роботодавцям, зміцнення взаємодії центру зайнятості з роботодавцями, особливої уваги до громадян, які відносяться до категорії соціально незахищених верств населення.

Для гармонізації професійного складу та кваліфікаційного рівня громадян, що шукають роботу, потребам ринку праці та конкретним вимогам роботодавців Деснянська районна філія КМЦЗ працює над підвищенням зацікавленості роботодавців у співпраці зі службою зайнятості в питаннях комплектування кадрами, розширення спектру послуг, оперативного та якісного їх виконання.

З цією метою протягом 2017-го року спеціалісти філії відвідали 308 підприємств району, провели  86 семінарів з роботодавцями «Послуги служби зайнятості щодо можливості комплектування персоналом підприємств за їх заявками з питань підготовки кадрів безпосередньо на виробництві, виконання Закону України «Про зайнятість населення», тощо.

Завдяки співпраці спеціалістів Деснянської районної філії КМЦЗ з роботодавцями постійно поповнюється та оновлюється база вакантних посад та вільних робочих місць, яка в середньому складає майже 0,9 тис.од. у місяць.

Крім цього, на базі Центру зайнятості проводяться інформаційні консультаційні заходи із залученням роботодавців та безробітних (конкурсні відбори, міні ярмарки, дні відкритих дверей та інш.). Протягом звітного періоду проведено 30 заходів в яких взяли участь 402 безробітних.

«Особливу увагу ми приділяємо роботі з тими категоріями, які з певних причин не можуть на рівних конкурувати на сучасному ринку праці, а саме з інвалідами. Протягом 2017-го року на обліку у Деснянської районної філії КМЦЗ перебувало 112 безробітних з числа інвалідів, 30 з яких знайшли роботу за допомогою служби зайнятості», – говорить директор служби зайнятості Зоя Ярмоленко.

З метою поновлення професійної мобільності та підвищення конкурентоспроможності безробітних для подальшого працевлаштування службою зайнятості здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. Протягом 2017-го  року 386 безробітних проходили навчання майже за 83 найменуваннями спеціальностей та професій. У 2017-му році рівень працевлаштування безробітних після навчання складає 81%.

Спеціалісти філії у своїй роботі використовують різноманітні види професійного навчання в тому числі і навчання на курсах, які передбачають подальше зайняття підприємницькою діяльністю. Зазначене навчання пройшли 13 безробітних, 17 осіб оформили свідоцтво приватного підприємця.

В період пошуку роботи безробітним пропонується взяти участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В минулому році разом із зацікавленими підприємствами, установами і організаціями укладено 5 договорів на організацію громадських робіт та отримано 5 потреб роботодавців для виконання робіт тимчасового характеру – загальною чисельністю на 93 робочих місця. Завдяки цьому до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 510 осіб.

Протягом 2017-го року спеціалістами відділу профорієнтації Деснянської районної філії КМЦЗ надано 25 тисяч 445 послуг різним категоріям населення.

«Всього у минулому році на обліку у Деснянській районній філії КМЦЗ перебувало 3 тисячі 734 безробітних. За направленням служби зайнятості знайшли роботу 1 тисяча 273 безробітних, з яких 374 – із соціально незахищеної категорії громадян», – зазначила Зоя Яромленко.