Називатися Українцями: 45 матросів та старшин з АР Крим тимчасово розмістилися на базі військового містечка у Деснянському районі.

Друкe-mail

Називатися Українцями: 45 матросів та старшин з АР Крим тимчасово розмістилися на базі військового містечка у Деснянському районі.

Вони могли залишитися служити на кораблях, але під російським прапором, продовжувати отримувати зарплатню, але в рублях. Та, коли вони відмовилися від цих пропозицій, їм почали погрожувати, принижуючи гідність та честь військового. Але вони витримали заради вірності військовій присязі та Батьківщині. Вони витримали заради того, щоб називатися Українцями.

45 матросів та старшин, українських військовослужбовців-контрактників, які повернулися з АР Крим, де проходили військову службу на кораблях та у берегових частинах Військово-Морських Сил України, сьогодні, в очікуванні направлення на подальше проходження військової служби, розмістилися на базі військового містечка, яке знаходиться на території Деснянського району.

Святослав Махнов та Данило Гайдай проходили військову службу на підводному човні “Запоріжжя”. Святослав – родом з Миколаєва, Данило – із Запоріжжя. До служби в армії обидва отримали середню спеціальну освіту. Святослав закінчив Миколаївське морське училище, Данило – Запорізький будівельний технікум. Незважаючи на молодість, свідомо і за власним бажанням обрали службу за контрактом на флоті, найменший строк якої – три роки.

– Батьківщина у нас одна. Її не обирають. Ми готові захищати її цілісність та суверенітет, – говорять юнаки.

Родом з Єнакієво Донецької області Сергій Бойко. Спочатку відслужив рік в армії за призовом, після чого продовжив службу за контрактом. Професію кухаря, якій навчався, змінив на професію зв’язківця.

– Військовий – покликання. Тепер це розумію, – говорить Сергій.

Всі юнаки не схожі один на одного – народилися в різних містах, мають власні уподобання. Але об’єднують їх надія та віра в те, що повернуться до своїх частин та на свої кораблі. А поки що налагоджують побут та вчаться жити в нових умовах.

Для того, щоб військовослужбовці не почувалися кинутими напризволяще, мешканці Деснянського району, спонсори – будівельний гіпермаркет “Леруа Мерлен” та торговельний центр “Фестивальний” – частково забезпечують юнаків харчуванням та необхідними речами: матрацами, подушками, постільною білизною. “За рахунок бюджетних коштів організовано лише обіди. Сніданок та вечерю готуємо із продуктів, які отримуємо від спонсорів”, – говорить командир частини Юрій Глущук.

Шефство над військовослужбовцями з Криму взяли і Деснянський районний військкомат та Деснянська райдержадміністрація. Військовий комісар Юрій Максимів та заступник голови Деснянської райдержадміністрації Юрій Титаренко – часті гості у юнаків. Найближчим часом для військовослужбовців буде організовано спортивну та культурно-розважальну програми, психологічну підтримку. Так вже у п’ятницю, 11 квітня, військовослужбовці переглянуть виставу у виконанні вихованців театральної студії “Пролісок” спеціалізованої середньої школі № 23.

– Ці юнаки заслуговують на велику пошану. Вони до останньої хвилини несли свою службу з гідністю та гордо піднятою головою. Сьогодні приклади патріотизму показують сини України. Лише за два місяці до Деснянського райвійськкомату звернулося півтори тисячі добровольців, які готові захищати свою Батьківщину, – говорить Юрій Титаренко.

_007

_008