Символіка

Герб та прапор Деснянського району.

Друкe-mail

П'ятниця, 25 Листопада 2011, 16:38

Герб та прапор Деснянського району.

Flag_DRDA

Деснянський район у 2004 рік увійшов з власним гербом та прапором. Їх автор-художник, член комісії з питань геральдики Київської міської ради, дипломант багатьох конкурсів, автор герба Києва Юрій Соломінський. Герб та прапор району були затверджені на сесії райради.

Що символізує герб Деснянського району?

На гербі зображений Архангел Михаїл у білому вбранні, малиновому плащі, підперезаний золотим поясом. У правиці він тримає вогняний меч-промінь та білий щит з золотим грецьким хрестом у лівій руці; на малиновому тлі – три золотих старокиївських гривні; на зеленому – білий журавель з золотим ключем з червоними ногами та клювом. На зеленому тлі – золоте стилізоване зображення старовинного княжого двору.

Щит орнаментований срібним стилізованим рослинним орнаментом з листя чаполочі, інакше зубрівки. Навершиєм щита є тризуб або трисуття. На місці девізу напис: “Деснянський район”.

 

Значення геральдичних елементів герба району

 65543

Перев’язь – хвиляста стрічка-всесвітній символ води, що акцентує назву району.

Архангел Михаїл – головний символ Києва свідчить про те, що район – спадкоємець і виразник генеалогічної лінії розвитку стародавнього міста. Він – покровитель слов’янських народів.

Щит пізньоготський базується на осучасненій формі ранніх готських щитів, які у сиву давнину наші прабатьки лаштували на воротах Константинополя.

Журавель – “Божа птиця”, птах сонця, символізує охоронця домашнього вогнища, родинних традицій та звичаїв.

Ключ – символ безпеки, щоб застерегтися від небажаних ворожих сил.

Золоті гривні часів Київської Русі символізують сучасний Національний банкнотно-монетний двір та вказують на зв’язок фінансової політики Київської Русі та суверенної України.

Княжий двір – відгомін існування на теренах району князівських резиденцій ще з ХІ ст.

Орнамент з трави чаполоч за українською міфологією – символ добрих сил природи та світової гармонії, пов’язаний із світовою богинею Ладою – Живою.

Тризуб символізує належність району як адміністративно-територіальної одиниці не лише до української держави, але й до міста, де цей символ зародився ще за часів Київської Русі. За давніми уявленнями золоте трисуття складали Яв – світ явний, Нив – світ невидимий, духовний і Прав – світ законів матеріального і духовного буття.

Крім символів мають значення і кольори, метали та тинктури-емалі герба і прапора.

Золото (жовтий), наприклад, втілює багатство, справедливість і милосердя, силу і вірність.

Срібло (білий) – символ чистоти, доброти, і невинності, шляхетності та цноти.

Блакить (синій) – символ краси, ясності, м’якості, величі, чистоти помислів, духовності, мудрості та добробуту.

Пурпур (малиновий) – символ гідності, сили і могутності.

Червоний (червець) – символ влади, сили і мужності.

Зелений – символ достатку, надії та плодючості.